F.Bahçe evinde Yunan Panathinaikos'a yenildi

F.Bahçe evinde Yunan Panathinaikos'a yenildi

Karşılıklı basketlerle başlayan karşılaşmada Fenerbahçe Ülker, White, Vidmar ve Solomon ile sayı bulurken, konuk takım, Batiste ve Winston ile skor üretti. 6. dakikaya 10-9 Fenerbahçe Ülker'in üstünlüğüyle girildi.

Her iki takımın da son atışlarda iyi performans gösteremediği bu çeyrekte, sarı-lacivertli takım White-Solomon ikilisiyle etkili olmayı sürdürürken, Yunan temsilcisi, Winston ve Jasikevicius ile rakibine karşılık verdi. Fenerbahçe Ülker, ilk periyottan 20-19 üstün ayrıldı.

2. periyoda iyi başlayan Fenerbahçe Ülker, potaaltında Semih, dış atışlarda da İbrahim ile 6-2'lik bir seri yakalayarak 12. dakikada 26-21 öne geçti. Konuk takım, rakibine Ziziç ve Jasikevicius'un 6-0'lık serisiyle karşılık verdi ve 13. dakikada üstünlüğü ele geçirdi: 27-26. Sarı-lacivertli takım, Semih ve Solomon ile sayı üretirken, Panathinaikos'da Ziziç ve Jasikevicius skorer oyunlarını sürdürdü. Yunan temsilcisi, devreyi 43-39 önde kapattı.

İkinci yarıya etkili başlayan Panathinaikos, Spanoulis, Batiste ve Ziziç'in sayılarıyla 10-0'lık seri buldu ve 26. dakikada farkı 14 sayıya (-39) çıkardı. Sarı-lacivertli takım potaaltında rakibini durdurmakta yetersiz kalıp, hücumda da etkisiz olunca, Yunan temsilcisi iyi oyununu Ziziç, Batiste, Winston ile sürdürdü ve 3. periyotta son dakikaya girilirken farkı 24 sayıya (65-41) çıkardı. Fenerbahçe'nin kötü oynadığı ve yalnızca 5 sayı ürettiği 3. periyotta, Yunan temsilcisi 22 sayı kaydetti ve son periyoda 65-44 önde girdi.

Fenerbahçe Ülker, son periyoda 6-0'lık bir seriyle başladı ve 32. dakikada farkı 15 sayıya (65-50) indirdi. Panathinaikos, Jasikevicius ve Winston ile rakibine karşılık vererek 35. dakikada farkı yeniden 24 sayıya (77-) çıkardı. Fenerbahçe Ülker, etkisiz oyununu son periyotta da sürdürürken, Yunan temsilcisi karşılaşmadan 83-64 galip ayrıldı.
Ligin son şampiyonu Panathinaikos, böylece grupta yaptığı 6. karşılaşmayı da kazanırken, yaptığı son 3 karşılaşmadan galip ayrılan Fenerbahçe Ülker, 3. yenilgisini almış oldu.

Bu arada karşılaşmayı izleyen yaklaşık 4 bin Fenerbahçe Ülkerli taraftar, takımlarına büyük destek verdi.

Karşılaşma başlarken İstiklal Marşı okuyan sarı-lacivertli tarftarlar, yaptıkları tezahüratlar, açtıkları afiş ve pankartlarla takımlarına destek oldu.
www.haber7.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !